Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stadion

image

Tipsport Arena 

Multifunkční TIPSPORT ARÉNA je domácím stánkem HC LEV Praha a zároveň pražské Sparty. Během několika časových jednotek se hala může proměnit na koncertní sál, prezentační plochu, sportovní areál, setkání několika tisícovek lidí apod.

Hala patří mezi sportovní symboly české republiky a dominanty Prahy. Poznávacími znaky jsou žluto-červená omítka a socha radujícího se hokejisty, jejíž autorem je Zdeněk Němeček.

Praha T-Mobile Arena (6).JPGimage

Historie

Kořeny jedné z nejslavnějších sportovních hal v České republice sahají až do roku 1952, kdy oficiálně začala stavba Sportovní haly, která měla vyrůst na místě Strojnického paláce na Starém Výstavišti v Praze. O dva roky později byla výstavba přerušena z důvodu vysokých finančních nákladů.

V roce 1958 se na místo opět vrátili dělníci. Sportovní hala ČSTV byla otevřena 7. března 1960 krasobruslařskou revue Ledový večerníček.

Do haly se tehdy vešlo 14.080 diváků. První MS v hokeji pořádané v pražském stánku se konalo roku 1972. Československý tým tehdy suverénně prošel turnajem (až na remízu se SSSR všechna utkání vyhrál) a ukončil tak devítileté sovětské vládnutí na světových šampionátech.

Československo bylo pověřeno Mezinárodní hokejovou federací uspořádáním mistrovství světa i v roce 1978. Tentokrát z toho bylo stříbro pro domácí celek. Československý svaz ledního hokeje ve spolupráci s pražským magistrátem musel z tohoto důvodu postavit druhou ledovou plochu propojenou se Sportovní halou tunelem.

V roce 1985 pořádala Praha další světový šampionát. Sportovní hala byla svědkem velkého vítězství Československa. V rozhodujícím finále tleskalo vyprodané hlediště Jiřímu Šejbovi, který hattrickem dotáhl československý výběr k vítězství nad Kanadou 5:3.

O sedm let později viděla holešovická hala další českou medailovou radost na MS. Tentokrát oslavila parta okolo Otakara Janeckého bronz.

Technické údaje

Rozměr kluziště 29 x 60 m
Využitelná výška haly 14m, světelný most 12 m, kostka 8 m

Kapacita haly na hokejová utkání

Celková kapacita 13 150 míst

Adresa haly

Adresa Za Elektrárnou 419/1 
Praha - Bubeneč 170 00
Web arény www.tipsportarena-praha.cz
GPS souřadnice 50°6'23.312"N, 14°26'0.023"E

Soubor:Sportovni hala PKOJF - Malinovsky 2011.JPGimage 

 

TOPlist